Rugsėjo 3 d. Birštono petankės aikštyne vyko tradicinis Birštono mero taurės petankės dvejetų  turnyras, kuriame dalyvavo žaidėjai iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Prienų ir Birštono.

Dėl mero taurės kovojo 13 dvejetų komandų. Tarp jų ir 3 žaidėjai iš mūsų klubo.

Gytis Pažemeckas žaidė poroje su Gintaru Labanausku iš Kauno, Vilniaus petankės klubą atstovavo ir Julijos Bruklienės bei Jūriaus Bruklio komanda.

Po keturių kvalifikacinių turų geriausią rezultatą parodė Vytautas Gedminas ir Matas Gaurilčikas, kurie iškovojo visas pergales. į finalinį aštuntuką pateko mūsų klubo komanda (antroje vietoje), taip pat Kauno, Birštono  ir Šiaulių žaidėjai.

Ketvirtfinalio poras sudarė Matas Gaurilčikas ir Vytautas Gedminas (1) su Algiu Petrausku ir Kąstyčiu Pažemecku (8), Julija Bruklienė ir Jūrius Bruklys (2) – Greta Gedminaitė ir Paulius Bagdanavičius (7), Linas Andriekus ir Gintaras Račkus (3) – Renata Abromavičiūtė ir Paulius Rulinskas (6), Rolandas Žinevičius ir Edvardas Paulauskas (4) – Vytautas Vaitkevičius ir Ričardas Gaška  (5). Vilniaus petankės klubo komanda pateko į pusfinalį įveikusi pajėgius varžovus.

Pirmajame pusfinalyje kovojo Algio Petrausko ir Kąstyčio Pažemecko (Kaunas) bei Rolando Žinevičiaus ir Edvardo Paulausko (Šiauliai) dvejetai. Šiauliečiai pranoko (13:1) kauniečius ir pateko į finalą. Antrasis pusfinalis buvo žymiai atkaklesnis. Ilgą laiką pirmavo mūsų klubo atstovai, tačiau paskutiniu metimu šiauliečiai išlygino rezultatą ir prireikė pratęsimo. Šiauliečiai Renata Abromavičiūtė ir Paulius Rulinskas po atkaklios kovos 10:9 įveikė vilniečius Juliją ir Jūrių Bruklius bei tapo antraisiais finalo dalyviais.

Šiaulietiškasis finalas buvo sėkmingesnis Rolandui Žinevičiui ir Edvardui Paulauskui. Jie nugalėjo Renatą Adomavičiūtę ir Paulių Rulinską rezultatu 13:4 ir tapo turnyro nugalėtojais. Renata ir Paulius liko antri. Trečiąją vietą iškovojo kauniečiai Algis Petrauskas ir Kąstytis Pažemeckas, kurie bronzinėje kovoje 10:4 nugalėjo Vilniaus petankės klubo atstovus Juliją ir Jūrių Bruklius.

Penktąją vietą iškovojo Greta Gedminaitė ir Paulius Bagdanavičius, kurie įtemptoje kovoje atsirevanšavo už pralaimėjimą kvalifikacijoje Vytautui Gedminui ir Matui Gaurilčikui (10:9). Vytautas Vaitkevičius ir Ričardas Gaška pranoko Liną Andriekų ir Gintarą Račkų (13:9) bei užėmė 7-ąją vietą. Varžovai liko aštunti.

Paguodos turnyrą laimėjo Gintaras Labanauskas ir mūsų klubo atstovas Gytis Pažemeckas.

Varžyboms teisėjavo Irma Bagdanavičienė.