TURNYRO EIGA, NAUJOVĖS IR REZULTATAI

Turnyras „Kurorto taurė 2024” įvyko Druskininkuose birželio 22 dieną, prieš Joninių šventę. Jame dalyvavo dešimt komandų-dvejetų iš Druskininkų, Kauno regiono, Šiaulių ir Vilniaus.

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamuose petankės turnyruose išbandytas sutrumpinto laiko reglamentas. Mūsų klubo pasiūlymu, pirmajame varžybų etape vietoj įprastų keturių turų, kurių kiekvienas truko 40 minučių (+2), buvo rengiami penki turai, kiekvieno trukmė – 30 minučių (+2). Ši inovatyvi sistema suteikė galimybę geriau išryškinti kiekvienos komandos stiprybes ir atrinkti stipriausias ekipas į finalinę grupę, paliekant mažiau kvalifikuotas komandas už jos ribų.

Ši sistema leido atrinkti tik keturias geriausias komandas vietoje įprastų aštuonių finalininkių. Pridėjus vienu šveicariškos sistemos turu daugiau, pavyko sutaupyti vieną atrankos turą pabaigoje. Taip pat sumažėjo netikėtų rezultatų tikimybė, rikiuojant dalyvius pagal jų realų pajėgumą.

Turnyro reglamente taip pat buvo numatytos dar kelios naujovės. Pirmą kartą Lietuvos mėgėjiškų turnyrų reglamente aprašyta galimybė deklaruoti trenerį ir nustatyta žaidėjų konsultacijos su treneriu tvarka. Iš naujovių galima paminėti magnetu pritraukiamo kašaneto legalizavimą. Komandoms sutarus leista naudoti šį žaidimo prietaisą per pagrindines turnyro varžybas.

Turnyro eiga pateisino geriausius lūkesčius. Galutiniai turnyro rezultatai objektyviai atspindėjo komandų pajėgumą. Prieš turnyra vertinant dalyvaujančiųjų sportininkų jėgas didžiausios viltys buvo dedamos į šeimynines Vilniaus petankės klubo komandas: „Matas“ (M. ir N. Gaurilčikai), „Brooklyn“ (J. ir J. Brukliai) bei „Rokenbolai“ (I. Kraučenia, R. Šerkšnas). Realiai vertinami stiprūs Kauno regiono žaidėjai „Rička66“ (G. Račkus, R. Gaška) ir šiauliečių petankės sporto klubo atstovai „Talkša“ (A. Jankauskas, Č. Turčinskas).

Prasidėjus kovoms petankės aikštelėse pasireiškė vietinių komandų patirtis ir geras savų aikštelių pažinimas. Galutinį žodį sportiniame ginče tarė aukštesnis svečių iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių meistriškumas. Nuo pat pirmųjų turų į priekį išsiveržė trys vilniečių ir kauniečių komandos „Brooklyn“ „Matas“ ir „Rička66“. Nuo jų nedaug atsiliko ir šiauliečių „Talkša“, kuri įtemptai kovėsi su vietiniais druskininkų sportininkais. Vis dėl to po sunkios kovos į geriausių ketvertą šiauliečiams pavyko įsirašyti.

Galutinėje šveicariškos sistemos įskaitoje vilniečių „Brooklyn“ komanda pasiekė visas 5 pergales iš 5 galimų, nuo jų viena pergale atsiliko taip pat Vilniaus petankės klubą atstovaujanti komanda „Matas“. Kauniečiai „Rička66“ liko trečioje vietoje su 3 pergalėmis. Garbingai kovoję Šiaulių petankės sporto klubo atstovai užėmė paskutinę vietą geriausių ketveriukėje.
Silpniau pasirodžiusios komandos į finalinį ketvertą nepateko ir kovojo dėl likusių Kurorto taurės turnyro vietų: nuo 5 iki 8 ir paskutinių dviejų.

Finalinis ketvertas žaidė atrankos varžybas dėl išlikimo tarpusavyje ir vietos galutinėje įskaitoje pasiskirstė taip:
I vieta – „Rička66“
II vieta – „Talkša“
III vieta – „Matas“
IV vieta – „Brooklyn“
Varžybų rezultatai šveicariška ratų sistema ir galutiniai I-ojo turo rezultatai pridedami prie šios žinutės.

VPK informacija